KAMPANYALAR
Elektrik Ürünleri
Elektronik Ürünler
Elektromekanik Ürünler
Kontrol Ürünleri
Kalibrasyon Cihazları
Hidrolik
Pnömatik
 
gelişmiş arama  
 
     
 
 ÜYE GİRİŞİ
 Üye Adı:
 Şifre:
 
 
 • Yeni Üye Kaydı
 • Şifremi Unuttum
 •  
    KAMPANYALAR
    Elektrik Ürünleri
    Elektronik Ürünler
    Elektromekanik Ürünler
    Kontrol Ürünleri
    Kalibrasyon Cihazları
    Hidrolik
    Pnömatik
    Eğitim
    Haberler
    Teknik Yazılar
   
    TEKLİF İSTE
    TALEPLER
   
    Kalibrasyon Laboratuvarları
    Belgelendirme Kuruluşları
    Danışmanlık Firmaları
   
    FUARLAR
    Duyurular
   Haberler
   
  Alman takım tezgahları sanayi üst düzey katılımlı delegasyonla İstanbul’da

  Frankfurt am Main, 2 Aralık 2013. – Merkezi Frankfurt am Main kentinde bulunan VDW (Alman Takım Tezgahı Üreticileri Birliği) 26-27 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşecek olan Alman teknoloji sempozyumuna Türk sanayisinin temsilcileri ve imalatçılarını davet etti. Tanınmış 27 Alman imalatçısı verimli ve modern bir üretim için geliştirdikleri ürünleri, çözümleri ve hizmetleri "Alman takım tezgahları ve üretim sistemleri" başlığı altında tanıttı. Türk otomotiv ve tedarik sanayisi, genel makine imalatçıları, metal sanayi ve uçak sanayi alanlarında önde gelen şirketlerden 340 müşteri etkinliğe katıldı. Almanya tarafından ise Alzmetall, Benzinger, Chiron, DMG, Dörries Scharmann, EMAG, Gleason, Heller, Hermle, Index, Kapp/Niles, Körber Schleifring, Leistritz, MAG, Mauser, Niles-Simmons,  Peiseler, Power Automation, Profiroll, Samag, Schiess, Schütte, SHW Werkzeugmaschinen, Siemens, Schwäbische Werkzeugmaschinen, Waldrich Coburg ve Weisser şirketleri etkinliğe katıldılar.

   

  VDW'de sempozyumunun düzenlenmesinden sorumlu olan Klaus-Peter Kuhnmünch; "Türk sanayisi istikrarlı bir biçimde büyüyor ve modern sanayi üretiminin yaygınlaştırılması için yüksek teknolojiye dayalı üretim tekniğine gerek duyulmaktadır.  Bu durum, Alman üreticileri için öncelik arz etmektedir. Sempozyuma katılanlar doğrudan bu durumu gözlemlemişlerdir" demiştir.  Ayrıca Alman tedarikçilerin Türk sanayi için değerli iş ortakları olduğunu, çünkü dünya pazarındaki çok çeşitli uygulama branşlarında büyük deneyimlerinin bulunduğunu belirtmiştir. Köln merkezli Schütte GmbH şirketinin çok milli otomatik torna alanındaki satış yöneticisi Ulf Flinspach ise şunları paylaşmıştır; "Dizel ve benzin enjeksiyon parçalarının üretimi giderek Türkiye'ye kaydırılıyor. Türk firmalarına bu alanda önemli üretim çözümleri sunabiliyoruz" .

   

  Alman kalıp makineleri iyi bir üne sahip

  Türkiye'deki kalıp sanayi dinamik biçimde büyüyor ve mevcut durumda bir milyar Euro'nun üzerinde bir hacme sahiptir. Bu hacmin %80'i ithalat ile karşılanmaktadır. Almanya ise %18,5'lik bir payla Türk sanayi için ikinci büyük tedarikçi durumundadır. 2011 yılında Almanya'nın ihracatı rekor bir seviyeye ulaşmıştı. 2012'de bu oranda %7'lik artış gerçekleşti ve 2013'ün ilk yarısında da iş hacmi iyi bir seviyedeydi. Bu alandaki en önemli pazarlar arasında Türkiye 10. sırada yer almaktadır.  

   

  Merkezi St. Georgen'de bulunan J.G. Weisser Söhne kalıp makineleri fabrikasının satış bölümü yöneticisi Norbert Schlenker; "Türkiye pazarı yıllardır bizim için en önemli yurtdışı pazarlar arasında bulunmaktadır. Özellikle Türk piston üreticileri kaliteli ürünlerimize güvenmektedir. İş ortakları ve tedarikçilerinin üst düzeyde üretici olmasını istemektedirler. Gelecek dönem için iş hacminde artış bekliyoruz, çünkü Avrupa otomotiv sanayinin tedarikçileri burada giderek daha çok yatırım yapmaktadır" demiştir. Eskişehir İnönü'de bulunan Ford Otosan fabrikasından Yavuz Demir ise müşterileri açısından buna bir eklemede bulunuyor: "Tedarikçilerimizin %100'ü Almanya'nın en iyi kalitede üretim ve teslimat yapan lider kalıp makineleri üreticileridir." 

   

  Oxford Economics'in ekonomi araştırmacılarının hesaplamalarına göre Alman kalıp makinelerinin Türkiye'deki önemli alıcıları gelecek yıl yatırımlarını %7,8 ve kalıp makinesi tüketimlerini ise %7,6 oranında arttırmak istiyorlar. Türk makine sanayi ve metal ürün imalatçıları ise bu oranların çok üstünde bir gelişme göstermektedir. Merkezi İzmir'de bulunan ve önemli bir otomobil parçası tedarikçisi olan Tiryakiler Grubu'nun yönetim kurulu başkanı Mehmet Tiryakiler şöyle diyor: "Alman kalıp makinelerinin en büyük özelliği, en yüksek kaliteye sahip olmasıdır ve şirketimiz için bu ürünler çok büyük önem arz etmektedir."   

   

  Bu yoğun bilgi alışverişi etkinliğin yalnızca iki günlük oturumlarıyla sınırlı kalmadı. VDW'nin akşam daveti  Alman delegasyon heyetindeki temsilciler ile Türk müşteriler arasında rahat bir ortamda görüş alışverişi yapılmasına olanak sağladı. Ford şirketinden Yavuz Demir buna ilişkin olarak şöyle diyor: "Almanya'nın lider tedarikçilerinin Türk pazarına odaklanmış detaylı sunumlarını iki gün içinde dinleyebilmek ve Almanya'dan gelen uzmanlarla konuya ilişkin görüşmelerde bulunabilmek eşsiz bir fırsattı. Etkinliğin sağladığı katma değer inanılmaz boyuttadır."  

   

  Alman teknoloji sempozyumunun gerçekleştirilmesinde Hannover Fairs Turkey Fuarcılık, iş ortağı olarak görev aldı. Hannover Fairs Turkey Fuarcılık, sempozyumda ele alınan konular hakkında etkinliğe bizzat katılma fırsatı bulamayan potansiyel Türk müşterilerini bilgilendirmektedir. CNC-Arena'nın VDW-Newsroom bölümündeki www.vdw.cnc-arena.com/en web adresinde Alman tedarikçilerine ait tüm sunumlar indirilmek üzere yayınlanmış durumdadır. İlgilenmek isteyen Türk müşteriler buradan elde edecekleri bilgiler doğrultusunda VDW sempozyumunda sunum yapan kişiler ile doğrudan iletişime geçebileceklerdir.


  Diğer Haberler
  EUROBLECH 2016'DA TÜRKİYE DÖRDÜNCÜ SIRADA YERİNİ ALDI
  DÜNYANIN EN PRESTİJLİ FUARLARININ ARTIK İSTANBUL’DA DA BİR TEMSİLCİSİ VAR!
  EMO Hannover 2017 tarihi belirlendi
  Alman takım tezgahları endüstrisi 2014 yılında yeni bir imalat rekoru kırmayı bekliyor
  MAKTEK AVRASYA 2014 FUARI Stratejik sektörler güçbirliği yaptı 2023 vizyonuna büyük adım atıldı
  Bilişim Teknolojileri Konferansı 2. Kez kapılarını açıyor
  DÜNYANIN EN BÜYÜK ENDÜSTRİYEL TİCARİ FUARI HANNOVER MESSE 2014'e TÜRKİYE'DEN YÜKSEK KATILIM
  METAV 2014 – Uluslararası üretim uzmanları için cazip sektörel buluşma noktası
  BEST13 YARININ ŞEHİRLERİNİ YAKINDAN TANITIYOR
  Siemens SINAMICS V20 ile kontrol artık sizde
  Phoenix Contact 2012 Hermes Ödülünü Aldı
  Phoenix Contact Hanover Messe 2012 Fuarına Katıldı
  PHOENIX CONTACT WIN 2012 2’ci faz FUARINDA YENİLİKLERİYLE ÖNE ÇIKTI
  Phoenix Contact İş Ortakları Toplantısı 9 – 12 Şubat 2012 Beyrut – LÜBNAN’ da yapıldı.
  HANNOVER MESSE 2012 FUARI PARTNER ÜLKE ÇİN
  İntralojistik sektörü CeMAT 2011'de bir araya geliyor
  HANNOVER MESSE 2011'in teması
  WIN Fuarları 2. Fazı Avrasya İmalat Endüstrisinin Avrupa’yla Buluşma Noktası Oldu
  Güneş Enerjisi Sektörü’nün Liderleri Üçüncü Defa İstanbul Fuar Merkezi’nde Buluşuyor.

    Ana Sayfam Yap  |  Tavsiye Et
   

  KAMPANYALAR     Elektrik Ürünleri     Elektronik Ürünler     Elektromekanik Ürünler     Kontrol Ürünleri     Kalibrasyon Cihazları     Hidrolik     Pnömatik    

  www.otomasyoncu.com | info@otomasyoncu.com
  © 2005 otomasyoncu.com webmaster

  バレンシアガ バッグ バレンシアガ バッグ サイズ バレンシアガ バッグ シティ バレンシアガ バッグ メンズ バレンシアガ バッグ メンズ トート バレンシアガ バッグ メンズ 人気 バレンシアガ バッグ メンズ 中古 バレンシアガ バッグ レディース バレンシアガ バッグ 梨花 バレンシアガ バッグ 人気 バレンシアガ バッグ 人気ランキング バレンシアガ バッグ 人気色 バレンシアガ バッグ 新作 バレンシアガ バッグ 値段 バレンシアガ バッグ 中古 バレンシアガ ピンク バレンシアガ ピンク 財布 バレンシアガ メンズ バレンシアガ メンズ クラッチ バレンシアガ メンズ シャツ バレンシアガ メンズ バッグ バレンシアガ メンズ バッグ 口コミ バレンシアガ メンズ バッグ 価格 バレンシアガ メンズ バッグ 新作 バレンシアガ メンズ バッグ 中古 バレンシアガ メンズ 財布 バレンシアガ メンズ 財布 定価 バレンシアガ メンズ 財布 二つ折り バレンシアガ メンズ 財布 口コミ バレンシアガ メンズ 長財布 バレンシアガ メンズ 店舗 バレンシアガ メンズ 通販 バレンシアガ レディース バレンシアガ レディース コート バレンシアガ レディース スニーカー バレンシアガ レディース バッグ バレンシアガ レディース レザージャケット バレンシアガ レディース 財布 バレンシアガ 財布 バレンシアガ 財布 ピンク バレンシアガ 財布 メンズ バレンシアガ 財布 メンズ コピー バレンシアガ 財布 メンズ レディース バレンシアガ 財布 メンズ 長財布 バレンシアガ 財布 メンズ 二つ折り バレンシアガ 財布 メンズ 評価 バレンシアガ 財布 メンズ 新作 バレンシアガ 財布 レディース バレンシアガ 財布 定価 バレンシアガ 財布 新作 バレンシアガ 財布 値段 バレンシアガ 財布 中古 バレンシアガ 長財布 バレンシアガ 長財布 ピンク バレンシアガ 長財布 ブルー バレンシアガ 長財布 メンズ バレンシアガ 長財布 レディース バレンシアガ 長財布 新作 バレンシアガ 店舗 バレンシアガ 店舗 メンズ バレンシアガ 公式 バレンシアガ 梨花 バレンシアガ 人気 バレンシアガ 人気バッグ バレンシアガ 人気ランキング バレンシアガ 人気色 バレンシアガ 新作 バレンシアガ 新作 2014 バレンシアガ 新作 キャンバス バレンシアガ 新作 バッグ バレンシアガ 新作 財布 balenciaga バッグ balenciaga 財布 balenciaga 財布 ブルー balenciaga 財布 メンズ balenciaga 財布 新作 balenciaga 財布 中古 balenciaga 通販 バレンシアガ バレンシアガ アウトレット バレンシアガ キーケース バレンシアガ キーケース メンズ バレンシアガ キーケース レディース バレンシアガ トート バレンシアガ トート キャンバス バレンシアガ トートバッグ バレンシアガ トートバッグ メンズ バレンシアガ トートバッグ レディース バレンシアガ トートバッグ 新作 バレンシアガ トート メンズ