KAMPANYALAR
Elektrik Ürünleri
Elektronik Ürünler
Elektromekanik Ürünler
Kontrol Ürünleri
Kalibrasyon Cihazları
Hidrolik
Pnömatik
 
gelişmiş arama  
 
     
 
 ÜYE GİRİŞİ
 Üye Adı:
 Şifre:
 
 
 • Yeni Üye Kaydı
 • Şifremi Unuttum
 •  
    KAMPANYALAR
    Elektrik Ürünleri
    Elektronik Ürünler
    Elektromekanik Ürünler
    Kontrol Ürünleri
    Kalibrasyon Cihazları
    Hidrolik
    Pnömatik
    Eğitim
    Haberler
    Teknik Yazılar
   
    TEKLİF İSTE
    TALEPLER
   
    Kalibrasyon Laboratuvarları
    Belgelendirme Kuruluşları
    Danışmanlık Firmaları
   
    FUARLAR
    Duyurular
   Haberler
   
  HANNOVER MESSE 2012 FUARI PARTNER ÜLKE ÇİN
  Çin küresel büyümeyi destekliyor
  –    AR-Ge'nin önemi artıyor
  –    Elektrikli mobilitede bir dev
  –    Güneş ve rüzgâr enerjisi sektörleri öne çıkıyor

  Hannover. Çin Halk Cumhuriyeti'nin başarılı ekonomik reform yolculuğunu başlattığı günlerin üzerinden otuz yılı aşkın süre geçti. Çin endüstriyel ve sosyal kalkınma için sürdürülebilir büyümenin önemini de anladı. 23-27 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek HANNOVER MESSE 2012'de Çin, dünyanın en büyük ikinci ekonomisinin sunduğu potansiyelleri ve beklentileri paylaşacak.

  Çin dünyanın başta gelen ekonomilerinin üyesi olduğu elitler sınıfına yükselme yolculuğuna çıktığında, uluslararası platformda çok az bir rolü olan izole bir ülkeydi. Bugünse Çin, uluslararası ticaretin itici güçlerinden ve küresel ekonominin yapı taşlarından biri haline geldi. Ancak ekonomik istikrarı sürdürmek ve kalkınmakta olan bir ekonomiden ileri sanayi ekonomisine geçişi sağlamak hâlâ zor. Çin'deki üretim maliyetleri ciddi oranda yükseldi. Bu nedenle de, bazı Çinli şirketler üretim faaliyetlerinin bazılarını Çin'den Güneydoğu Asya'ya kaydırmaya başladılar. Çin endüstrisinin teknolojik gelişimi bu nedenle artık bir seçenek olmaktan çıkıp kesin bir ihtiyaç haline geldi. Çin sürdürülebilir büyümeyi ve rekabet edebilirliğini sürdürmek istiyorsa, teknolojik açıdan lider ve yenilikçi bir endüstriyel temelinin olması şart.

  Bu nedenle, Çin'in geleceğe yönelik stratejisinde araştırma ve geliştirme çok önemli rol oynuyor. Ancak şu ana kadar çok fazla şirket bu uzun vadeli stratejiyi benimsemiş ya da patent ve yeni ürüne yatırım yapmaya hazırlık yapmış değil.  Ancak gene de Çin ekonomisinin en önemli güçlü yanlarından birisi, devletin belli pazarların ihtiyaçlarını çabuk anlayabilme ve buna göre hızlı harekete geçebilme becerisi. Bu nedenle devlet, şirketleri araştırma ve geliştirmeye daha fazla kaynak ayırmaya teşvik etmek için kararlı adımlar atıyor. Örneğin, KOBİ'lerin kredi alabilmesini kolaylaştırıyor ve kilit öneme sahip sanayilerin gelişmesi için aktif destek veriyor.

  Birinci Örnek : Uzay endüstrisi. Çin, teknoloji sektöründe Amerika Birleşik Devletleri'yle başarılı bir şekilde rekabet edebilmek için inanılmaz rakamlarla bu sektöre yatırım yaptı. Çin bugüne kadar bu alanda askeri ve ekonomik açıdan büyük öneme sahip ciddi ilerlemeler kaydetti. Örneğin, Kasım 2011'de uzayda başarılı bir kenetlenme gerçekleştirdikten sonra Dünya'ya geri dönen insansız Çin uzay mekiği dünya çapında ilgiyle takip edildi ve uluslararası bilim topluluğunun da hayranlığını kazandı.

  İkinci Örnek: Elektro-mobilite. Pekin hedefini 2020 yılına kadar beş milyon elektrikli ve hibrid (yarı elektrikli) aracı trafiğe çıkartma olarak belirledi. Çin çevre dostu araçlarda dünya çapında bir numaralı üretici olduğunu iddia ediyor ve bu yüzden de geleceğin arabalarına ciddi yatırım yapıyor. Devlet, Çin üretimi elektrikli arabaların satın alınması için maddi destek veriyor ve bu amaçla gerekli teknolojinin gelişmesi için milyarlarca dolarlık yatırım yapıyor. Pekin sektördeki öncü pozisyonunu korumak açısından da iyi bir konumda. Çin yabancı üreticilerle - örneğin adi ortaklıklarda - işbirliği yaparak mühendislik bilgilerine ve teknik bilgiye erişiyor. Lityum-iyon pillerin toplu üretimini yapabilecek teknolojiyi geliştirme yarışı hâlâ emekleme devresinde ancak elektrikli arabaların ticari açıdan atılım yapabilmesi için bu bir önkoşul olduğundan çok fazla rekabet var. Çin bu zorluğu aşmak açısından iyi bir konumda çünkü en azından bu sektörde teknolojisi diğer başlıca rakipleriyle başa baş gidiyor.  Bol miktardaki mali kaynağından emin ve çok büyük bir iç pazarla desteklenen Çin Halk Cumhuriyeti, bu pazarın devlerinden biri olmaya aday. HANNOVER MESSE 2012'de bu endüstriyel sektör üzerinde durulacak konulardan biri olacak.

  HANNOVER MESSE, Çin'in yenilenebilir enerji sektöründeki güçlü pozisyonuna ilişkin değerli bilgiler sağlayacak. Rüzgâr ve güneş enerjisi sektörlerinde elde edilen başarılar hiç şüphesiz iç pazardan gelen çok büyük taleple ilişkilendirilebilir. Devlet sadece yenilenebilir enerjiye çok ciddi yatırım yapmakla kalmıyor, siparişlerinin çoğunu da Çinli üreticilere veriyor. Çin'de üretilen rüzgâr türbinleri henüz uluslararası pazarlara girememiş olsa da, yabancı pazarların kalite testini çoktan geçmiş olan Çin güneş enerjisi santralleri ve ekipmanı için aynı şeyi söyleyemeyiz.  Çinli üreticiler bu alanda da devletin uygun kredi koşulları sağlama ve toplu sipariş verme desteğinden faydalanıyorlar.  Rüzgâr türbinleri üreticilerinin tersine, Çinli şirketler batıdaki fotovoltaik pazarlarda ciddi pazar payları almış durumda.

  Makine ve elektrik mühendisliği sektörlerinde faaliyet gösteren Çin'li üreticiler de, teknik açıdan ne kadar ileri olduklarını ve yeniliklerini HANNOVER MESSE'de göstermek istiyorlar. Birçok şirket yabancı rakipleri arasındaki teknolojik farkı azaltmayı başardılar. Uzakdoğu'dan yeni rakipler artık başkalarından kopya edilmiş ürünleri üretmekten memnun değiller; artık yeni ürünler için gerekli teknolojik altyapıyı geliştiriyorlar. Birçok uluslararası üretici üretimlerini maliyetlerin daha düşük olduğu Çin'e kaydırdılar. Tüm bu gelişmelere rağmen yeniliğe ve yatırıma önem verdiği için Çin öncü pozisyonunu korumaya devam edecek. Çin endüstrisi, önümüzdeki yıllarda sağlıklı ve sürdürülebilir büyümesini devam ettirebilmek için daha fazla araştırma ve geliştirmeye odaklanan uzun vadeli bir strateji arayışında.  

  HANNOVER MESSE 2012, Çin endüstrisi genelinde yenilikçiliği ve Ar-Ge alanında sergilediği ciddi kararlılığı keşfetmek için ziyaretçilerine mükemmel bir fırsat sunuyor.

  HANNOVER MESSE hakkında (Hannover Fuarı)
  Endüstriyel teknolojinin dünyanın önde gelen vitrini her yıl Almanya, Hannover'de açılıyor. Önümüzdeki HANNOVER MESSE 23 - 27 Nisan 2012 tarihleri arasında resmi Ortak Ülke Çin Halk Cumhuriyeti ile birlikte düzenlenecek.   HANNOVER MESSE 2012 çatısı altında sekiz ihtisas fuarı düzenlenecektir: Industrial Automation – Energy – MobiliTec – Digital Factory – Industrial Supply – CoilTechnica – IndustrialGreenTec – Research & Technology. 2012'de öne çıkan alanlar endüstriyel otomasyon ve BT, enerji ve çevre teknolojileri, yan sanayi, üretim teknolojileri, hizmetler ve Ar-Ge olacak.


  Diğer Haberler
  EUROBLECH 2016'DA TÜRKİYE DÖRDÜNCÜ SIRADA YERİNİ ALDI
  DÜNYANIN EN PRESTİJLİ FUARLARININ ARTIK İSTANBUL’DA DA BİR TEMSİLCİSİ VAR!
  EMO Hannover 2017 tarihi belirlendi
  Alman takım tezgahları endüstrisi 2014 yılında yeni bir imalat rekoru kırmayı bekliyor
  MAKTEK AVRASYA 2014 FUARI Stratejik sektörler güçbirliği yaptı 2023 vizyonuna büyük adım atıldı
  Bilişim Teknolojileri Konferansı 2. Kez kapılarını açıyor
  DÜNYANIN EN BÜYÜK ENDÜSTRİYEL TİCARİ FUARI HANNOVER MESSE 2014'e TÜRKİYE'DEN YÜKSEK KATILIM
  Alman takım tezgahları sanayi üst düzey katılımlı delegasyonla İstanbul’da
  METAV 2014 – Uluslararası üretim uzmanları için cazip sektörel buluşma noktası
  BEST13 YARININ ŞEHİRLERİNİ YAKINDAN TANITIYOR
  Siemens SINAMICS V20 ile kontrol artık sizde
  Phoenix Contact Hanover Messe 2012 Fuarına Katıldı
  Phoenix Contact 2012 Hermes Ödülünü Aldı
  PHOENIX CONTACT WIN 2012 2’ci faz FUARINDA YENİLİKLERİYLE ÖNE ÇIKTI
  Phoenix Contact İş Ortakları Toplantısı 9 – 12 Şubat 2012 Beyrut – LÜBNAN’ da yapıldı.
  İntralojistik sektörü CeMAT 2011'de bir araya geliyor
  HANNOVER MESSE 2011'in teması
  WIN Fuarları 2. Fazı Avrasya İmalat Endüstrisinin Avrupa’yla Buluşma Noktası Oldu
  Güneş Enerjisi Sektörü’nün Liderleri Üçüncü Defa İstanbul Fuar Merkezi’nde Buluşuyor.

    Ana Sayfam Yap  |  Tavsiye Et
   

  KAMPANYALAR     Elektrik Ürünleri     Elektronik Ürünler     Elektromekanik Ürünler     Kontrol Ürünleri     Kalibrasyon Cihazları     Hidrolik     Pnömatik    

  www.otomasyoncu.com | info@otomasyoncu.com
  © 2005 otomasyoncu.com webmaster

  バレンシアガ バッグ バレンシアガ バッグ サイズ バレンシアガ バッグ シティ バレンシアガ バッグ メンズ バレンシアガ バッグ メンズ トート バレンシアガ バッグ メンズ 人気 バレンシアガ バッグ メンズ 中古 バレンシアガ バッグ レディース バレンシアガ バッグ 梨花 バレンシアガ バッグ 人気 バレンシアガ バッグ 人気ランキング バレンシアガ バッグ 人気色 バレンシアガ バッグ 新作 バレンシアガ バッグ 値段 バレンシアガ バッグ 中古 バレンシアガ ピンク バレンシアガ ピンク 財布 バレンシアガ メンズ バレンシアガ メンズ クラッチ バレンシアガ メンズ シャツ バレンシアガ メンズ バッグ バレンシアガ メンズ バッグ 口コミ バレンシアガ メンズ バッグ 価格 バレンシアガ メンズ バッグ 新作 バレンシアガ メンズ バッグ 中古 バレンシアガ メンズ 財布 バレンシアガ メンズ 財布 定価 バレンシアガ メンズ 財布 二つ折り バレンシアガ メンズ 財布 口コミ バレンシアガ メンズ 長財布 バレンシアガ メンズ 店舗 バレンシアガ メンズ 通販 バレンシアガ レディース バレンシアガ レディース コート バレンシアガ レディース スニーカー バレンシアガ レディース バッグ バレンシアガ レディース レザージャケット バレンシアガ レディース 財布 バレンシアガ 財布 バレンシアガ 財布 ピンク バレンシアガ 財布 メンズ バレンシアガ 財布 メンズ コピー バレンシアガ 財布 メンズ レディース バレンシアガ 財布 メンズ 長財布 バレンシアガ 財布 メンズ 二つ折り バレンシアガ 財布 メンズ 評価 バレンシアガ 財布 メンズ 新作 バレンシアガ 財布 レディース バレンシアガ 財布 定価 バレンシアガ 財布 新作 バレンシアガ 財布 値段 バレンシアガ 財布 中古 バレンシアガ 長財布 バレンシアガ 長財布 ピンク バレンシアガ 長財布 ブルー バレンシアガ 長財布 メンズ バレンシアガ 長財布 レディース バレンシアガ 長財布 新作 バレンシアガ 店舗 バレンシアガ 店舗 メンズ バレンシアガ 公式 バレンシアガ 梨花 バレンシアガ 人気 バレンシアガ 人気バッグ バレンシアガ 人気ランキング バレンシアガ 人気色 バレンシアガ 新作 バレンシアガ 新作 2014 バレンシアガ 新作 キャンバス バレンシアガ 新作 バッグ バレンシアガ 新作 財布 balenciaga バッグ balenciaga 財布 balenciaga 財布 ブルー balenciaga 財布 メンズ balenciaga 財布 新作 balenciaga 財布 中古 balenciaga 通販 バレンシアガ バレンシアガ アウトレット バレンシアガ キーケース バレンシアガ キーケース メンズ バレンシアガ キーケース レディース バレンシアガ トート バレンシアガ トート キャンバス バレンシアガ トートバッグ バレンシアガ トートバッグ メンズ バレンシアガ トートバッグ レディース バレンシアガ トートバッグ 新作 バレンシアガ トート メンズ